Huzeyfe YILMAZ
04 Temmuz 2023

Huzeyfe Yılmaz,1977 Bolu Yeniçağa’da doğdu. Eğitim hayatına Bolu’da başladı. Ankara Tevfik İleri İmam Hatip Lisesi'ni bitirdikten sonra Kocaeli Üniversitesi Elektronik Haberleşme mühendisliğinden mezun oldu. Yüksek lisansını Gazi Üniversitesi Elektrik Elektronik Mühendisliği bölümünde yaptı.

İş hayatına, 2001 yılında Ankara Büyükşehir Belediyesinde mühendis olarak başladı ve teknik işler müdür yardımcısı pozisyonuna yükseldi. 2005 yılında Türksat'ta göreve başladı ve sırasıyla Ankara İl Müdürlüğü, Teknik İşletme Müdürlüğü ve Kocaeli İl Müdürlüğü görevlerini icra etti. 2014 yılı mart ayında Gençlik ve Spor Bakanlığı'nda Bilgi İşlem Daire Başkanı olarak göreve başladı ve 2017 yılında aynı kurumda Eğitim, Kültür ve Araştırma Genel Müdürü oldu. 2018 Aralık ayında Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri'nin iştiraki olan Teknoloji şirketi Tarnet A.Ş.'de Genel Müdür ve Yönetim Kurulu üyesi olarak görev aldı. Ankara Bilim Üniversitesinde 2020 yılından beri misafir öğretim üyesi olan Huzeyfe Yılmaz 2022 yılından beri ATO'da Bilişim Komitesi Başkanlığı görevini sürdürmektedir.

Kariyeri boyunca, Kredi Yurtlar Kurumu Dijital Dönüşüm Projesi, Gençlik Bilgi Sistemi, NUSRAT, Tarım Kredi Kurumsal Kaynak Planlama Sistemi, ZİHA (zirai insansız hava aracı), Tır Cepte, ATS (akıllı traktör sistemleri) gibi pek çok teknoloji projesine ve bilişim altyapısına imza atan Huzeyfe Yılmaz iyi derecede İngilizce ve Arapça bilmektedir. Huzeyfe Yılmaz evli ve iki çocuk babasıdır.