Sayın Bakanımız Prof. Dr. Recep Akdağ'ın Erbil'i Ziyareti
08 Ocak 2017


Başbakanımız Sayın Binali Yıldırım’ın Irak Seyahatinin Kuzey Irak Erbil kısmına eşlik eden Sayın Bakanımız  Prof.Dr. Recep Akdağ, 7 Ocak 2017 tarihinde (dün akşam) Saat 20:00'de Erbil Havalimanında Irak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) Sağlık Bakanı Dr Rekawt Hama Rashid tarafından karşılandı. 
Daha sonra IKBY Başbakanı Neçirvan Barzani ile görüşen Sayın Bakanımız bölgesel konularla ilgili görüş alış verişinde bulundular. 
8 Ocak 2017 Sabah saat 10:00'da Sayın Başbakanımız ve IKBY Başbakanı başkanlıklarında her iki taraftan katılan Bakanlarla Heyetlerarası görüşmeye geçildi. Sayın Bakanımız iki komşu ülkenin herkesten önce birbiriyle iletişim ve işbirliği içinde bulunmalarının ve karşılıklı ihtiyaçlarının imkânlar nisbetinde kendi aralarında karşılanmasının öneminden hareketle IKYB yönetimine sağlık hizmeti sunumunda sağlık alanında desteklerimizi artırarak sürdüreceğimizi, ilaç, aşı ve tıbbi malzeme temini ile hasta tedavilerinde işbirliğimizi daha ileri bir seviyeye taşıyabileceğimizi belirtti.  
erbil1.jpg
erbil3.jpg
erbil4.jpg