Sayın Bakanımız Dr. Ahmet Demircan'ın Pakistan Pencap Eyaleti Sağlık Bakanı Sayın Khawaja Imran Nazir ve beraberindeki heyeti kabulü
31 Ocak 2018

pencabsb2018-2.jpg

Sayın Bakanımız Dr. Ahmet Demircan, Pakistan Pencap Eyaleti Sağlık Bakanı Sayın Khawaja Imran Nazir ve beraberindeki heyeti 30 Ocak 2018 tarihinde kabul etti.

Görüşme sonrası iki bakan ortak basın toplantısı düzenledi. Nazir’i Türkiye’de ağırlamaktan memnuniyet duyduğunu ifade eden Sayın Bakanımız, “Pakistan ve Türkiye iki kardeş ülke. Pakistan’ın kurulmasından daha gerilere giden kardeşlik giderek artmış ve gelişmiştir. Pakistan her zaman Türkiye’nin yanında yer almıştır. Türkiye’de her zaman Pakistan’ın yanında yer alıyor, alacaktır” dedi.

Sayın Bakanımız Dr. Ahmet Demircan, sağlık alanında karşılıklı işbirliği içerisinde çalıştıklarını belirterek,  bu işbirliğini daha da geliştirmek için mutabık kaldıklarını söyledi. Sağlık alanında işbirliği yapılabilecek alanları tespit ettiklerini kaydeden Demircan, “Her alanda olduğu gibi sağlık alanında da çok geniş işbirliği alanları olduğunu gördük. Bunlar ilaç üretiminden cihaz üretimine, hastane sistemlerinden sağlık sistemlerine varıncaya kadar geniş alanlarda devam edecek” diye konuştu.

Pakistan Pencap Eyaleti Sağlık Bakanı Sayın Khawaja Imran Nazir de kendilerini ağırladıkları için Sayın Bakanımıza teşekkür etti. Türkiye ve Pakistan halklarının sevgi ve saygısının geçmişten geldiğini ve sonsuza kadar da devam edeceğine inandığını belirten konuk Bakan, Sayın Bakanımızın da desteğiyle Türkiye ve Pakistan arasındaki sağlık alanındaki işbirliğinin daha da güçleneceğine inandığını ifade etti.

Konuk Bakan, Türkiye ile dostluk ve işbirliği anlaşması imzalamayı arzu ettiklerini belirterek, bu anlaşmayı en kısa zamanda detaylandırıp hayata geçirmeyi umduğunu söyledi. Pakistan halkı ve Pakistan hükümeti adına Türkiye halkına bir mesaj vermek istediğini belirten Sayın Nazir, “Türkiye’nin düşmanı Pakistan’ın düşmanıdır. Türkiye’nin dostu Pakistan’ın dostudur” dedi.

  • pencabsb2018-1.jpg
  • pencabsb2018-2.jpg
  • pencabsb2018-3.jpg
  • pencabsb2018-4.jpg
  • pencabsb2018-5.jpg