Sayın Bakanımız Dr. Ahmet Demircan'ın Somali, Kırgızistan ve Libya Sağlık Bakanlarını Kabulü
01 Mart 2018

bakanlar1.jpg

Sayın Bakanımız Dr. Ahmet Demircan Somali Sağlık Bakanı Favzia Abıkar Nur, Kırgızistan Sağlık Bakanı Prof.Dr. Talantbek Batyraliev ve Libya Sağlık Bakanı Ömer Beşir Eltahir’i ayrı ayrı kabul etti.

“Türkiye Mezunları - Ankara İş Dünyası Buluşmaları Sağlık Sektörü Konferansı” vesilesiyle Türkiye’de bulunan konuk bakanlar Sayın Bakanımız Dr. Ahmet Demircan’a nezaket ziyaretinde bulundu.

Görüşmelerde Sayın Bakanımız, misafir Bakanları Türkiye’de ağırlamaktan duyduğu memnuniyeti ifade etti. Sağlık alanındaki olumlu ilişkilerin ve işbirliğinin artarak devam etmesi temennisinde bulunan Sayın Bakanımız Dr. Ahmet Demircan, Türkiye olarak dost ve kardeş ülkelerle, sağlık hizmetleri, sağlık bilgisi, sağlık teknolojileri alanlarındaki birikimleri, tecrübeleri paylaşmaya her zaman büyük önem verdiklerini vurguladı. 

Somali Sağlık Bakanı Favzia Abıkar Nur, Kırgızistan Sağlık Bakanı, Prof.Dr. Talantbek Batyraliev ve Libya Sağlık Bakanı Ömer Beşir Eltahir de ayrı ayrı görüştükleri Sayın Bakanımıza Türkiye’de bulunmaktan dolayı mutlu olduklarını söyleyerek gösterdiği misafirperverlikten ötürü teşekkür ettiler. Üç ülkenin Sağlık Bakanı Türkiye ile sağlık alanındaki işbirliğini geliştirmek istediklerini belirterek bu alandaki beklenti ve taleplerini Sayın Bakanımıza ilettiler. 


  • kirgizsb2018-1.jpg
  • kirgizsb2018-2.jpg
  • libya2018-1.jpg
  • libya2018-2.jpg
  • somali2018-1.jpg
  • somali2018-2.jpg