Sayın Bakanımız Dr.Mehmet Müezzinoğlu’nun Nahçıvan Otonom Cumhuriyeti Yüksek Meclisi Başkanı Vasif Talibov ile Görüşmesi (2 Şubat 2016)
08 Kasım 2016


Sayın Bakanımız Dr.Mehmet Müezzinoğlu Nahçıvan Özerk Cumhuriyeti Yüksek Meclisi Başkanı Vasif Talibov ile 2 Şubat 2016 tarihinde makamında ikili bir görüşme gerçekleştirmiştir. Söz konusu görüşmeye Bakanlığımız yetkililerinin yanısıra Azerbaycan’ın Ankara Büyükelçisi Faik Bağırov ile TBMM Türkiye-Azerbaycan Dostluk Grubu Başkanı Prof.Dr. Necdet Ünüvar’da katılmışlardır.

Görüşmede, İbni Sina Tıp Fakültesi’nde yaşadığı gribal enfeksiyonun ardından başgösteren AKUT Respiratuar Distres Sendromu (ARDS) dolayısıyla tedavi gören Nahçıvan Özerk Cumhuriyeti Yüksek Meclisi Başkanı Vasıf Talibov'un eşi Sevil Talibova'nın sağlık durumunun yanında ikili ilişkiler ele alınmıştır.

Bu kapsamda, Sayın Bakanımız Dr.Mehmet Müezzinoğlu Nahçıvan Özerk Cumhuriyeti Yüksek Meclisi Başkanı Vasif Talibov tarafından Nahçıvan’a davet edilmiş ve Sayın Bakanımız da sözkonusu davete icabet edeceğini ifade etmiştir.

Ayrıca, Nahçıvan Özerk Cumhuriyeti Yüksek Meclisi Başkanı Vasıf Talibov Sayın Cumhurbaşkanımıza ve Sayın Başbakanımıza görüşme vesilesi ile hürmetlerini iletmek istediğini, eşi hanımefendinin şu anki durumunun çok iyi olduğunu, İbni Sina Tıp Fakültesi’nde hastanın tedavisiyle ilgilenen tüm uzmanlara çok teşekkür ettiğini, eşinin tedavisi sürecinde yanından hiç ayrılmadıklarını ifade etmiştir. Talibov ayrıca, terörle mücadelede şehit düşen güvenlik güçleri dolayısıyla büyük üzüntü duyduğunu kaydetmiştir.

Sayın Bakanımız da terörle mücadelenin Bakanlığımız, İçişleri Bakanlığı ve tüm Hükümetimiz tarafından kararlılıkla sürdürülmesine devam edileceğini, milletimizin terör belasından en kısa zamanda kurtulmasını ümit ettiğini dile getirmiştir.