Sayın Bakanımızın Makedonya Yatırım İşlerinden Sorumlu Bakanı Sayın Furkan Çako ve Beraberindeki Heyeti Kabulü (1 Nisan 2015)
08 Kasım 2016

Makedonya Yatırım İşlerinden Sorumlu Bakanı Sayın Furkan Çako ve beraberindeki heyet, Sayın Bakanımızı makamında ziyaret etti. Ziyarete Makedonya Ankara Büyükelçiliğinden de katılım sağlandı.

Sayın Çako, sözlerine 31 Mart 2015 tarihinde terörist bir eylem sonunda şehit edilen Savcı Mehmet Selim Kiraz’ın gıyabında taziyelerini dile getirerek başladı. Sayın Bakan, Bakanlık görevini üstlendiğinden beri başta Sayın Cumhurbaşkanımız olmak üzere Sayın Başbakanımız ve Sayın Bakanımız ile çeşitli platformlarda görüşme fırsatını yakaladığını ve sağlık konuları da dahil olmak üzere hemen her alanda Türkiye ile Makedonya arasındaki işbirliğini ileri noktaya taşıma gayreti içinde olduklarını ifade etti. Sağlık alanında ülkelerinde hayata geçirilen çeşitli faaliyetler hakkında bilgi veren Konuk Bakan, ülkemizle bu alanda yapılabilecek işbirliği alanlarına dikkat çekti ve Bakanlığımıza yönelik öneri ve taleplerini dile getirdi.   

Sayın Bakanımız ise konuk heyetin ülkemizde ağırlanması dolayısıyla duyduğu memnuniyeti ifade ederek, Makedonya ile gerçekleştirilebilecek her türlü işbirliği fırsatını değerlendirmek istediklerini ve konuk Bakan tarafından dile getirilen öneri ve taleplere karşı açık olduklarını belirtti.