Türkiye-Macaristan Karma Ekonomik Komisyon (KEK) III. Dönem Toplantısı (13-14 Kasım 2014)
08 Kasım 2016


Türkiye-Macaristan Karma Ekonomik Komisyon (KEK) III. Dönem Toplantısı, Sayın Bakanımız Dr. Mehmet Müezzinoğlu ve Macaristan Dışişleri ve Dış Ticaret Bakanı Sayın Peter Szijjarto eş başkanlıklarında, 13-14 Kasım 2014 tarihlerinde, Ankara’da gerçekleştirildi.

Söz konusu KEK Toplantısında; ikili ekonomik ilişkiler, küçük ve orta ölçekli işletmeler, endüstri, tarım, su yönetimi, çevre koruma ve şehirleşme, bilimsel ve teknolojik işbirliği, inşaat, taahhüt ve danışmanlık hizmetleri alanlarında işbirliği, ulaşım, metroloji, turizm ve kültür konularında müzakerelerde bulunuldu.

Macaristan Dışişleri ve Dış Ticaret Bakanı Sayın Peter Szijjarto, ziyareti vesilesiyle, 13 Kasım 2014 tarihinde, Ankara’da, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan tarafından kabul edildi. Ayrıca, Konuk Bakan, Ekonomi Bakanı Sayın Nihat Zeybekci ve Avrupa Birliği Bakanı Sayın Volkan Bozkır ile de görüşmelerde bulundu.

İki ülke heyetleri arasında gerçekleştirilen görüşmeler sonucunda, üzerinde mutabık kalınan hususları içeren Türkiye-Macaristan KEK III. Dönem Protokolü, Sayın Bakanımız Dr. Mehmet Müezzinoğlu ve Macaristan Dışişleri ve Dış Ticaret Bakanı Sayın Peter Szijjarto tarafından, 14 Kasım 2014 tarihinde, Ankara’da imzaladı