Uluslararası Uyuşturucu Politikaları ve Halk Sağlığı Sempozyumu ve Tanzanya Sağlık Bakanı'nın ülkemizi ziyareti (29 Eylül-1 Ekim 2014)
08 Kasım 2016

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın teşrifleriyle gerçekleşen "Uluslararası Uyuşturucu Politikaları ve Halk Sağlığı Sempozyumu" 29 Eylül-1 Ekim 2014 tarihlerinde İstanbul'da  düzenlendi.

Son yıllarda artmakta olan uyuşturucu maddelere bağımlılık sorununa dikkat çekmek ve küresel ölçekte çözüm önerileri geliştirilmesine katkı sağlamak amacıyla Türkiye Yeşilay Derneği ve Bakanlığımız öncülüğünde gerçekleştirilen toplantıya Dünya Sağlık Örgütü (WHO), Birleşmiş Milletler Uyuşturucu ve Suç Ofisi (UNODC), Avrupa Birliği Uyuşturucu ve Uyuşturucu Bağımlılığı İzleme Merkezi (EMCDDA) gibi birçok kurum ve kuruluş katıldı.

Söz konusu sempozyuma Tanzanya Sağlık ve Sosyal Refah Bakanı Sn. Dr. Seif Seleman Rashidi, beraberinde bir heyet ile birlikte iştirak etti.

Sayın Bakanımız ve Konuk Bakan arasında 29 Eylül 2014 günü İstanbul'da ikili bir görüşme gerçekleştirildi.

Konuk heyet, 30 Eylül 2014 Salı günü Ankara'ya harek etmiş olup, Genel  Müdürlüğümüzde ülkemizin sağlık sistemine yönelik bir sunum yapıldı.

Konuk Heyet 1 Ekim Çarşamba günü ülkemizden ayrılacaktır.