Sayın Bakanımız Prof. Dr. Recep Akdağ, Harvard’da düzenlenen “Sağlık Liderleri Bakanlar Forumu”na katıldı. (12-15 Haziran 2016, ABD)
08 Kasım 2016

Sayın Bakanımız Prof. Dr. Recep Akdağ, Harvard’da düzenlenen “Sağlık Liderleri Bakanlar Forumu”na (Health Leaders’ Ministerial Forum) katıldı. 

2012 yılından bu yana 49 ülkeden 84 Sağlık ve Maliye Bakanının katıldığı toplantıya bu yıl, 14 ülkeden Sağlık Bakanı iştirak etti.

Programda 2012 yılından bu yana Uzman Kaynak Grubu ve Danışma Kurulu Üyesi olan Sayın Bakanımız, bu göreve ikinci kez seçilen tek kişi. Sayın Bakanımız Prof. Dr. Recep Akdağ, kurul toplantılarının yanı sıra, konuk ülke bakanları ile dönüşümsel liderlik ve sağlık politikaları üzerine çalışma yürütüyor.

Harvard Halk Sağlığı ve Harvard Kennedy İşletme Fakültesince ortaklaşa her sene haziran ayında düzenlenen toplantıyla, özellikle gelişmekte olan ülkelerde liderlerin ve politika yapıcıların, sürdürülebilir büyüme ile ekonomik gelişme için sağlık ve sağlık yönetimini ön planda tutmaları gerektiği konusunda hatırlatmalar yapması, küresel ölçekte farkındalık oluşturulması amaçlanıyor.