Suudi Arabistan Sağlık Bakanı Dr. Tawfiq Fawzan Al Rabiah Beraberindeki Heyetin Ülkemizi Ziyareti (15-19 Ekim 2016)
08 Kasım 2016

1
Suudi Arabistan Sağlık Bakanı Dr. Tawfiq Fawzan Al Rabiah beraberindeki Sağlık Bakanlığı Heyeti ile birlikte sağlık alanında ikili işbirliği görüşmelerinde bulunmak üzere, 15-19 Ekim 2016 tarihlerinde ülkemizi ziyaret etti.
Konuk Bakan ve Suudi Arabistan Sağlık Bakanlığı Heyeti, ülkemizde bulundukları süre içinde, Türkiye Sağlıkta Dönüşüm Programı ve sağlık sisteminin işleyişi hakkında teknik ve üst düzey görüşmeler gerçekleştirdiler. Türkiye'nin son 14 yılda elde ettiği tecrübenin sağlık hizmetine yansımalarını görmek üzere Ankara ve İstanbul'da saha ziyaretlerinde bulundular.
Ziyaret kapsamında Ankara'da; Merkezi Hastane Randevu Sistemi (MHRS), Sağlık Bakanlığı İletişim Merkezi (SABİM), Ankara Kamu Hastaneleri Birliği 2. Bölge Merkez Laboratuvarı, Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Gaziler Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi ile yapımı devam eden Bilkent Sağlık Kampüsü'nde incelemelerde bulundular.
Programın İstanbul bölümünde; Birinci Basamak Sağlık Hizmetlerinde Toplum Sağlığı Merkezi, Aile Sağlığı Merkezi ile ilaç tedariki ve takibinde ilaç Ar-Ge Merkezi, Ecza Deposu, eczane ziyaretleri gerçekleştirdiler. Ayrıca yerel ilaç ve tıbbi cihazlar sektörü temsilciler ile bir araya gelen konuk Bakan ve beraberindeki heyet, 19 Ekim 2016 Çarşamba günü ülkemizden ayrıldılar.