Sayın Bakanımız Prof. Dr. Recep Akdağ’ın Pakistan Pencap Sağlık Bakan Yardımcısı Shamail Ahmad Khawaja ve Beraberindeki Heyeti Kabulü (8 Kasım 2016)
08 Kasım 2016

1
Sayın Bakanımız Prof. Dr. Recep Akdağ'ın Pencap Eyaleti Başbakanı Şahbaz Şerif ile 26 Ağustos 2016 tarihinde İstanbul’da yaptığı görüşmede varılan mutabakat üzerine, Bakanlığımızdan teknik bir ekip, 6-15 Ekim 2016 tarihlerinde Pencap sağlık sistemini incelemek, başlatılmış reform sürecine ilişkin kapsamlı görüşmeler gerçekleştirmek ve Eylem Planı hazırlamak üzere Pakistan’a gitmiştir.
2
Yukarıda maruz işbirliğinin devamı olarak Pencap Sağlık Bakan Yardımcısı Shamail Ahmad Khawaja başkanlığında 8 kişilik üst düzey bir heyet 6-13 Kasım 2016 tarihlerinde ülkemizi ziyaret etmektedir. Bu kapsamda, Sayın Bakanımız Prof. Dr. Recep Akdağ 8 Kasım 2016 tarihinde makamında Pencap Sağlık Bakan Yardımcısı Shamail Ahmad Khawaja ve beraberindeki heyeti kabul etmiştir. Görüşmede, ülkemizde sağlık reformu tecrübesinin Pencap’a aktarılması ve Pencap’taki sağlık sistem dönüşümüne ülkemizin sağlayabileceği katkılar ele alınmıştır.
3
4