Sağlık Bakanlığında devir teslim gerçekleşti
11 Temmuz 2018

IMG-20180710-WA0007.jpg

65. Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti Sağlık Bakanı Dr. Ahmet Demircan yaklaşık bir yıldır başarıyla sürdürdüğü görevini yeni kabinenin kurulmasıyla birlikte Sağlık Bakanlığı’na getirilen Dr. Fahrettin Koca’ya devretti.

Sağlık Bakanı Koca, “Az konuşup çok iş yapacağız” dedi.

Sağlık Bakanlığı Bilkent Yerleşkesinde gerçekleşen törene basın mensupları yoğun ilgi gösterdi.

Ahmet Demircan, devir teslim töreninde yaptığı konuşmada, “65. dönemde şahsıma layık görülen Sağlık Bakanlığı görevini yapmanın bahtiyarlığı ve bu görevi en iyi şekilde yerine getirmek için bütün gücümle gayret etmenin vicdani rahatlığı içinde bayrağı değerli meslektaşım Fahrettin Koca’ya devrediyorum. Yeni sistemin ilk Sağlık Bakanına görev devrediyor olmak benim için ayrı bir onurdur. Bu görevi yerine getirirken yakın desteklerini hissettiğim ve fedakarlıklarına şahit olduğum yakın mesai arkadaşlarıma, sağlık camiası mensuplarına teşekkür ediyor, her bir ferdini saygıyla selamlıyorum.’’ dedi.

Dr. Ahmet Demircan, ‘’Teveccüh gösterip Sağlık Bakanlığı görevini şahsıma tevdi eden başta Cumhurbaşkanımıza, Başbakanımıza ve iradesiyle arkamızda durup bize güç veren aziz milletimize de en derin saygı ve şükranlarımı sunuyorum.’’ diye teşekkür ederek sözü, Fahrettin Koca’ya bıraktı.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca da yaptığı konuşmada, başta Ahmet Demircan olmak üzere törene katılan herkesi selamlayarak, kendine tevdi edilen bu görevi en iyi şekilde yerine getirme istek ve gayretinde olacağını belirtti.

Koca, “Çok değerli Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan tarafından bana sunulan bu görevi değerli meslektaşım Ahmet Demircan’dan teslim almış olmanın gururu ve mutluluğu içerisindeyim. İnşallah hep birlikte yapacağımız çalışmalarla halkımızı ve çalışanlarımızı sağlık alanında çok daha iyi yerlere taşıyacağız. Hasta memnuniyetinde olduğu gibi çalışan memnuniyetinin sağlanması da bizim önceliğimiz olacaktır.’’ dedi.

Bakan Koca, ‘’Az laf çok iş yapma temennisiyle konuşmamı kısa tutuyor tüm katılımcılara teşekkürlerimi sunuyorum.’’ dedi.

Koca, devir teslim törenine katılanların tebriklerini kabul etti.

İki bakanın makamda bir süre sohbet etmesinin ardından Demircan Bakanlıktan uğurlandı.

  • IMG-20180710-WA0010.jpg
  • IMG-20180710-WA0006.jpg
  • IMG-20180710-WA0011.jpg
  • IMG-20180710-WA0013.jpg
  • IMG-20180710-WA0008.jpg
  • IMG-20180710-WA0009.jpg