Bakanlığımız heyetinin Arnavutluk Ziyareti
19 Ocak 2021

1216-Arnavutluk1.jpg

Arnavutluk Başbakanı Sn. Edi Rama’nın Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ile yapmış olduğu telefon görüşmesine istinaden, Bakanlığımız Pandemi Bilim Kurulu Üyeleri bilgi ve tecrübe paylaşımında bulunmak üzere 15-18 Aralık 2020 tarihinde Arnavutluk’a bir ziyaret gerçekleştirdi. 
Söz konusu ziyarete, AB ve Dış İlişkiler Genel Müdür Yardımcısı Arif Çetin, İstanbul Medipol Üniversitesi’nden Enfeksiyon Hastalıkları Uzmanı ve Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Recep Öztürk, Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi ve Ankara Şehir Hastanesi’nden Enfeksiyon Hastalıkları Uzmanı ve Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Hatice Rahmet Güner ile Anestezi ve Reanimasyon Uzmanı Prof. Dr. Seval İzdeş, Malatya İnönü Üniversitesi’nden Halk Sağlığı Uzmanı ve Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Ali Özer iştirak etti.
Ziyaret kapsamında; Arnavutluk Sağlık Bakanı Sayın Ogerta Manasturliu tarafından kabule dilen heyetimiz, Bakan Yardımcısı Prof. Dr. Mira Rakacolli ve Mili Sağlık Teknik Komitesi yetkilileri ile bir araya gelerek bilgi ve tecrübe paylaşımında bulundu. Mother Teresa Hastanesi ve Milli Acil Kontrol Merkezi ziyaret edilerek, yetkililerin yürüttükleri çalışmalar yerinde gözlemlendi ve karşılıklı istişarelerde bulunuldu.
Ziyaretin son bölümünde ise Arnavutluk Başbakanı Sayın Edi Rama ile bir video konferans görüşmesi gerçekleştiren heyetimiz, ziyarete ilişkin gözlemlerini Sayın Başbakan’a aktardı. 


1216-Arnavutluk2.jpg