Özbekistan Sağlık Bakan Yardımcısı Prof. Dr. Anvar Alimov Başkanlığındaki Heyetin Ülkemizi Ziyareti
11 Mart 2021

0224-Özbekistan1.jpg

Özbekistan Sağlık Bakan Yardımcısı Prof. Dr. Anvar Alimov başkanlığında Taşkent Büyükşehir Belediye Başkan Yardımcısı Sardor Abdullaev’den oluşan Özbek heyeti 24-25 Şubat 2021 tarihlerinde ülkemizi ziyaret etti. Özbek heyet ziyaretleri kapsamında Sayın Bakan Yardımcımız Prof. Dr. Emine Alp Meşe ile 24 Şubat 2021 tarihinde makamında bir görüşme gerçekleştirdi. 

Görüşmede, iki ülke arasında son yıllarda ivme kazanan sağlık alanındaki ikili işbirliğinden duyulan memnuniyetin altı çizildi, Türk Konseyi üyesi Özbekistan’ın pandemi ile mücadelesine solunum cihazı ve koruyucu ekipman hibesi ile ülkemiz tarafından sağlanan destek, milli imkanlarla ülkemizde geliştirilen Covid-19 aşısının Özbekistan Sağlık Bakanlığı’nca 3. faz klinik çalışmalarına destek sağlaması konuları ele alındı. 

0224-Özbekistan2.jpg

Konuk heyet Sayın Bakan Yardımcımız Şuayip Birinci ile de makamında görüştü.
Aynı gün heyete Bakanlığımız AB ve Dış İlişkiler Genel Müdürlüğü tarafından Türk Sağlık Sistemi, Sağlık Yatırımları Genel Müdürlüğü tarafından da Şehir Hastaneleri Yapım Süreçleri, Kamu-Özel Ortaklığı ve Diğer Yatırım Modelleri ve son olarak Sağlık Bilgi Sistemleri Genel Müdürlüğü tarafından da Sağlıkta Dijital Çözümler konularında sunumlar gerçekleştirildi. Konuk heyet, 25 Şubat 2021 tarihinde SAKOM’da Acil Sağlık Hizmetleri Genel Müdürlüğü yetkililerince ülkemizdeki acil sağlık hizmetleri konusunda bilgilendirildi. USHAŞ tarafından da faaliyetlerine ilişkin sunum gerçekleştirildi.
Konuk heyet son olarak aynı gün Ankara Şehir Hastanesi’ni ziyaret ettiler.


0224-Özbekistan3.jpg

0224-Özbekistan4.jpg