Sayın Bakanımız Dr. Fahrettin Koca’nın AB Türkiye Delegasyonu Başkanı Büyükelçi Sayın Nikolaus Meyer-Landrut’u Kabulü
11 Mart 2021

0225-AB1.jpg

Sayın Bakanımız Dr. Fahrettin Koca, 25 Şubat 2021 tarihinde Avrupa Birliği Delegasyonu Başkanı Büyükelçi Sayın Nikolaus Meyer-Landrut’u makamında kabul etti. 
Görüşmede, Sayın Bakanımız öncelikle Sayın Büyükelçi Landrut’a ülkemizdeki yeni görevinin hayırlı olmasını dilemiş, görüşmenin AB ile Türkiye arasındaki sağlık alanında işbirliği olanaklarını artırması temennisini iletti. Ayrıca başta AB Mülteciler İçin Yardım Programı (FRIT) olmak üzere Bakanlığımızca yürütülen diğer Avrupa Birliği projeleri, Bakanlığımızın AB mevzuatına uyum çalışmaları ve Covid-19 salgınıyla mücadeledeki yeni iş birliği imkânları ele alındı. 
Sayın Bakanımız, Ülkemizin AB üyeliğinin bölgedeki istikrar ve güven ortamına katkı sağlayacağına inandığını ve Türkiye’nin sadece siyasi ve ekonomik alanda değil, sağlık alanında da Avrupa Birliği’ne büyük güç katacağını vurguladı.  
Sayın Büyükelçi de, Türkiye’deki sağlık hizmetlerinin ve sağlık sistemi performansının başarısından söz ederek AB ülkeleri ile tecrübe paylaşımı yapabilmek amacıyla yakın zamanda ülkemizdeki AB Büyükelçilerinin katılımıyla bir video konferans düzenlenmesi uygun olacağını ifade etti.  


0225-AB2.jpg