AB ve Dış İlişkiler Genel Müdürümüz Dr. Selami Kılıç’a Pakistan Devlet Ödülü Verildi
10 Eylül 2021

0815-odul1.jpg

Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Genel Müdürümüz Dr. Selami Kılıç, Pakistan'a hizmetleri nedeniyle Sitara-i-Quaid-i-Azam, Sitara-i-Imtiaz devlet nişanlarına layık görüldü. 15 Ağustos 2021 tarihinde İstanbul'da düzenlenen törende Pakistan Cumhurbaşkanı Arif Alvi, ülkesine olağanüstü hizmetleri için Genel Müdürümüz Dr. Selami Kılıç'a teşekkür ederek ödüllerini takdim etti.

Tıp eğitimini Quaid-e-Azam Medical College Bahawalpur'da tamamlayan Genel Müdürümüz Dr. Selami Kılıç; Pakistan'da 2005'te meydana gelen büyük depremde Türkiye'nin arama-kurtarma ekibiyle yardıma gitti. Pakistan'daki 2010 sel felaketinden sonra, Dera Murad Jamali'de seyyar hastane kurulmasına yardım etti. Sindh ve Belucistan eyaletlerinin çeşitli bölgelerinde hasar ve ihtiyaç değerlendirme etütleri yaptı. Ayrıca, Muzaffargarh kentindeki Recep Tayyip Erdoğan Hastanesi'nin kurulmasında aktif rol aldı. 

Genel Müdürümüz, Pakistan'da Pencap Erken Uyarı ve Tepki Sisteminin kurulması, eczacılık analizlerinde görev alan sağlık personelinin eğitimi, hastane otomasyon programları, ilaç takip ve tarama sistemi ve sağlık sektörüyle alakalı birçok reform çalışmasına katkıda bulundu.

 
0815-odul2.jpg