Katar-Türkiye Yüksek Stratejik Komite 7.Toplantısı
13 Ocak 2022

1207-Katar1.jpg

Sayın Bakanımız Dr. Fahrettin Koca, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a refakatle Katar-Türkiye  Yüksek Stratejik Komite (YSK) 7. Toplantısına katılmak üzere, 7 Aralık 2021 tarihinde Katar’a gitti.

Söz konusu toplantı marjında her iki ülke devlet başkanlarının huzurlarında Katar Devleti Halk Sağlığı Bakanlığı ile Türkiye Cumhuriyeti Sağlık Bakanlığı Arasında Sağlık Ve Tıp Bilimleri Alanlarında İşbirliğine Dair Uygulama Programı Sayın Bakanımız Dr. Fahrettin Koca ve Katar Sağlık Bakanı Dr. Hannan Al-Kuwari tarafından imzalandı. 

18 Aralık 2016 tarihinde imzalanan Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti İle Katar Devleti Hükümeti Arasında Sağlık Ve Tıp Bilimleri Alanlarında İşbirliğine Dair Mutabakat Zaptına dayanılarak imzalanan bahse konu Uygulama Programı ile sağlık sistemlerinin güçlendirilmesi, halk sağlığı, bulaşıcı ve bulaşıcı olmayan hastalıklar, acil sağlık hizmetleri, eczacılık ve ilaç kontrolü, e-sağlık ve sağlık bilgi sistemleri, yurtdışında tedavi, kalite ve hasta güvenliği, tıbbi araştırma ve geliştirme, sağlık sigortası sistemi ve iş sağlığı ve güvenliği alanlarında işbirliği yapılması öngörülmektedir. 

1207-Katar2.jpg