Dijital Çözümler Yoluyla Bulaşıcı Olmayan Hastalıklarla Mücadele Konulu Dünya Sağlık Örgütü Avrupa Konferansı
13 Ocak 2022

1215-moskova1.jpg

Dijital Çözümler Yoluyla Bulaşıcı Olmayan Hastalıklarla Mücadele Konulu Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) Avrupa Konferansı, Bakan Yardımcımız Doç. Dr. Tolga Tolunay ve DSÖ Avrupa Bölge Direktörü Dr. Hans Kluge’nin katılımlarıyla 14–15 Aralık 2021 tarihlerinde Moskova/Rusya Federasyonu’nda gerçekleşti.

Konferans, Rusya Federasyonu Sağlık Bakanlığı ve DSÖ Avrupa Bulaşıcı Olmayan Hastalıkların Önlenmesi ve Kontrolü Ofisi ortaklığında gerçekleşmiştir. Konferans, dijital çözümler yoluyla bulaşıcı olmayan hastalıkların hizmet kalitesini,  kapsamını ve politik savunuculuğunu artırmak; yeni teknolojilerin halk sağlığı yararlarını ve eksikliklerini ortaya koymayı ve bulaşıcı olmayan hastalıklarla (BOH) mücadeleyi geniş çapta değerlendirmek amaçlanmıştır. 

Konferans, Üye Devletler, ortaklar ve diğer kilit paydaşların katılımlarıyla hibrit bir formatta düzenlendi. Katılımcılar arasında üst düzey Sağlık Bakanlığı yetkilileri, devlet kurumları, hükümetler arası kuruluşlar, profesyonel yardım kuruluşları, akademi, özel sektör ve bulaşıcı olmayan hastalıklarla yaşayan kişiler yer aldı.

 
1215-moskova2.jpg