3. Türkiye Afrika Ortaklık Zirvesi Eş Zamanlı Sağlık Oturumu
13 Ocak 2022

1217-Afrika1.jpg

16-18 Aralık 2021 tarihlerinde Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın himayelerinde İstanbul’da gerçekleştirilen 3. Türkiye-Afrika Zirvesi kapsamında 17 Aralık tarihinde Eş Zamanlı Sağlık Oturumu düzenlendi.

Söz konusu Zirve marjında “Covid-19 Pandemisi ile Mücadelede Ortak Çözümler ve Türkiye-Afrika Sağlık Alanında İşbirliği” teması ile Sayın Bakanımız başkanlığında Afrika Hastalıkların Kontrolü ve Önlenmesi Merkezi (Afrika CDC), DSÖ Direktör Yardımcısı ve Afrika’dan 13 ülkenin Sağlık Bakanlarının da katılımıyla Sağlık Bakanları oturumu gerçekleştirildi.

Sayın Bakanımız Dr. Fahrettin Koca’nın açılış konuşmasını yaptıkları oturumda COVID-19 Salgını hakkında teknik sunumlar ve misafir Bakanların konuşmalarına yer verildi.

Sayın Bakanımız Dr. Fahrettin Koca, Fildişi Sahili Sağlık, Kamu Hijyeni ve Evrensel Sağlık Sigortası Bakanı Pierre Dimba, Cibuti Sağlık Bakanı Dr. Ahmed Robleh Abdilleh, Güney Sudan Bakanı Elizabeth Acuei Yol ve Sierra Leone Sağlık ve Sanitasyon Bakanı Dr. Austin Demby ile ikili görüşmeler gerçekleştirdi. 

 
1217-Afrika2.jpg

1217-Afrika3.jpg